Про затвердження Правил безпеки учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту.
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
ДОБРОСЛАВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ВОВКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ
ДОБРОСЛАВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(ВОВКІВСЬКА ГІМНАЗІЯ)
Н А К А З
Про затвердження Правил безпеки
учасників освітнього процесу
Вовківської гімназії
за сигналами оповіщення цивільного захисту
Відповідно до розпорядження Одеської районної військової адміністрації від 25.08.2022 №105/од-2022 «Про роботу закладів освіти району у 2022 – 2023 навчальному році під час дії правового режиму воєнного стану», на виконання протокольного рішення №19 наради керівництва Міністерства внутрішніх справ України та органів МВС від 18.07.2022 року «Примірний алгоритм дій населення за сигналами оповіщення цивільного захисту», з метою підвищення рівня обізнаності працівників Вовківської гімназії за сигналами оповіщення цивільного захисту, дотримання максимальної безпеки всіх учасників освітнього процесу
НАКАЗУЮ:
- Затвердити Правила безпеки учасників освітнього процесу Вовківської гімназії за сигналами оповіщення цивільного захисту (додається).
- Відповідальній особі за організацію роботи з питань цивільного захисту Вовківської гімназії Наумова Т.В.:
- .Поновити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
- .Ознайомити працівників гімназії з Правилами безпеки та інструкціями з цивільного захисту
- .Протягом 30 – 31 березня 2023 року провести інструктажі, практичні навчання і тренування з усіма працівниками щодо дій у разі оголошення надзвичайної ситуації, зокрема, сигналу «Повітряна тривога», інших сигналів оповіщення.
- .З 03.04.2023 року провести інструктажі, практичні навчання і тренування з усіма учнями очного навчання щодо дій у разі оголошення надзвичайної ситуації, зокрема, сигналу «Повітряна тривога», інших сигналів оповіщення
- Класним керівникам, вчителям предметникам:
- .Провести 3 квітня 2023 року інструктажі, практичні навчання і тренування з усіма учнями очного навчання щодо дій у разі оголошення надзвичайної ситуації, зокрема, сигналу «Повітряна тривога», інших сигналів оповіщення.
- .Забезпечити дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID – 19).
- .Вжити заходів щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи та широко інформувати учасників освітнього процесу та батьківську громадськість про особливості очного навчання під час дії правового режиму воєнного стану в Україні.
- Заступнику директора з НВР Ольховській Р.Ф. постійно здійснювати контроль за проведенням офлайн/онлайн навчання
- Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор Ігор ІЩЕНКО
Як діяти педагогічним працівникам під час повітряної тривоги
Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти
- Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.
- Вчитель миттєво сповіщає учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.
- Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).
- Класи, в яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидкого залишення кабінету. За можливості учні самоорганізовуються для залишення кабінету та руху до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.
- Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Молодшим класам (1 або 2 класи) необхідно надати помічників.
- Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.
- Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
- Учні або цілі класи, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.
- У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.
- Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.
- Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину.
Якщо тривога застала педагогічного працівника
перед початком робочого дня
- Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти.
- Якщо до закладу освіти потрібно більше часу щоб дістатися, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.
Дії батьків до та під час повітряної тривоги
Щоб підготуватися до можливої повітряної тривоги
- Долучитися до каналу комунікації закладу освіти між адміністрацією закладу та учасниками освітнього процесу, щоб володіти оперативною та необхідною інформацією у разі повітряної тривоги;
- Надати керівництву закладу свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину зі школи, деталі стану здоров’я дитини, зокрема про особливі потреби дитини. Також поінформуйте дитину, щоб вона знала свій резус-фактор та групу крові, свої хронічні хвороби, а також ваші контакти.
Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти:
Разом з іншими евакуюється до укриття і перебуває там до кінця повітряної тривоги.
Пунктами 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.
Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:
- відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;
- відбулося затоплення споруди;
- сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;
- було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітря є якісь небезпечні речовини.
Після завершення тривоги, налаштування комунікацій та запуску роботи громадського транспорту діти можуть повертатися додому. Класні керівники в такій ситуації обов’язково мають поцікавитися, чи дісталася дитина додому.
Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із закладу освіти
(поради батькам)
- оберіть із дитиною безпечний шлях до школи та у зворотному напрямку (тобто складіть своєрідний маршрут руху), далі оберіть укриття, які дитина зможе використовувати дорогою в разі сигналу повітряної тривоги;
- поясніть дитині, щоб вона рухалася тільки за складеним маршрутом, не зупинялася і нікуди не звертала;
- наголосіть дитині, що якщо немає можливості швидко дійти до школи або дому під час сигналу повітряної тривоги, щоб дитина прямувала до визначеного вами укриття і перебувала всередині укриття, а не біля його входу;
- навчіть дитину не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговоріть правила мінної безпеки.
- повідомте класного керівника про місцеперебування дитини або попросіть дитину це зробити.
Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: поради ДСНС
Якщо не було часу добігти до укриття, ДСНС радить:
- негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування);
- якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце;
- якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.